Strony

środa, 22 lipca 2015

Co można zrobić z pieczątek?

Wystarczą pieczątki, kawałek kartki i troszkę wyobraźni z chęcią do działania, a powstają bardzo ciekawe prace.

Kartonowe domki

Z niczego można zrobić coś. 

wtorek, 21 lipca 2015

Karty pracy w przedszkolu na rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 dzieci z naszego przedszkola będą korzystały z następującego pakietu edukacyjnego:

  • 4-latki: "Tropiciele. Czterolatek (BOX). Wychowanie przedszkolne". Wydawnictwo WSiP. 
  • 5-latki: "Tropiciele (BOX). Roczne przygotowanie przedszkolne" + "Angielski dla starszaków". Wydawnictwo WSiP.
Prosimy o zakup powyższych pozycji w zależności od wieku dziecka.
Pakiety dostępne są:

  • na stronie internetowej wydawnictwa WSiP;
  • w księgarni;
  • u konsultanta (Adam Piasecki, tel. 514-747-530; zapisy telefoniczne). 
Prosimy o dostarczenie zakupionych Kart Pracy do przedszkola z początkiem roku szkolnego.

poniedziałek, 20 lipca 2015

Mydlane bańki

Przy pięknej pogodzie najlepiej wychodzą zabawy na świeżym powietrzu. Gdy jeszcze dodamy troszkę płynu, tacki i szablony powstają małe, średnie i ogromne banieczki mydlane. Wiele frajdy i radości sprawiło dzieciom zabawy "bańkowe".

sobota, 18 lipca 2015

Wakacje w przedszkolu


Chociaż już wakacje, my nie leniuchujemy. W lipcu, słoneczna pogoda i dobre humory towarzyszą przedszkolakom na każdym kroku. Chętne do zabaw i "pracy" nie tracą czasu na lenistwo. No, chyba, że maluszki po obiadku.





niedziela, 12 lipca 2015

"Nasza mała i duża Ojczyzna"

W roku 2014/2015 w grupach 03, 04 prowadzona była innowacja pedagogiczna dotycząca edukacji regionalnej. W formie zabaw, zajęć, wyjść czy spotkań chciałyśmy zrealizować cele dydaktyczno-wychowawcze i umożliwić dzieciom jak najczęstszy kontakt z dziedzictwem kulturowym naszego regionu.
W wieku przedszkolnym tworzy się poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju. Wrażliwość i sposób postrzegania małych dzieci, pozwala im chłonąc obrazy, zapachy, kształty, dźwięki w niebywale intensywny sposób. Przyjemne doświadczenia i przeżycia emocjonalne utrwalone w dzieciństwie po latach spowodują, że dzieci będą chętnie wracać i tęsknić do swoich "małych Ojczyzn"- miejsc swojego urodzenia.
Poznawanie przez dzieci zwyczajów, obrzędów dziedzictwa kulturowego powinno odbywać się w sposób prosty, niewymuszony, dostosowany do wieku oraz możliwości, tak żeby dzieci mogły zupełnie lekko, przystępnie poczuć bogactwo płynące z tradycji i kultury najbliższego regionu.
Zapoznanie ze sztuką ludową jest jednym ze sposobów przybliżenia wychowania patriotycznego.

sobota, 11 lipca 2015

"Zielone Serce"

Od listopada 2014r. gr. 01,02 prowadzona była innowacja pt. „Zielone serce”-Istotą innowacji było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat edukacji przyrodniczej, najbliższego otoczenia oraz edukacji ekologicznej. W trakcie prowadzenia zajęć stwarzane były sytuacje sprzyjające poznawaniu przyrody, budzenie zainteresowania nią, kształtowaniu wrażliwości na środowisko oraz pogłębianiu treści programowych poprzez wyjścia do różnych środowisk naturalnych- pobliskie łąki; las. Podczas realizowania innowacji przyrodniczej dzieci miały możiwość odwiedzić Nadleśnictwo Kobiór- spotkanie z leśniczym, przybliżenie pracy służb leśnych, poznanie środwiska-fauny i flory leśnej, żywa lekcja w lesie; pola- wyjścia do Państwa Grolik; gospodarstwo hodowlane u Państwa Helios - hodowla owiec, park- Park Pszczyński oraz staw; Zajęcia często odbywały się na zasadzie doświadczeń, kontaktu z przyrodą np. dokarmianie ptaków „Poznajemy gości zimowej stołówki”, obserwacja przyrody omwienie roli takich owadów jak: pszczoła, mrówka, biedronka. Uwrażliwienie dzieci na piękno i konieczność ochrony przyrody powodowała wzrost ich świadomości na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego i sprawiła, że właściwie reagują na nieodpowiednie zachowania innych ludzi. Kształtowany był u dzieci przyjazny stosunek do wszystkich zwierząt i roślin, rozróżnianie i nazywanie wybranych gatunków, mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, podkreślenie konieczności ochrony przyrody i nie niszczenie jej bogactw. Dzieci poznały cykle rozwojowe niektórych roślin oraz zwierząt miejsce miało założenie hodowli cebuli, fasoli, rzeżuchy, owsa itp. i prowadzenie systematycznej obserwacji. Dzieci miały okazję zaobserwować zaćmienie słońca co wiązało się z tematem “Poznanie naszej Galaktyki”, roli słońca, charakterystycznych cech planet krążących wokół Słońca.

Podczas realizacji innowacji kształtowane były aktywności:
-społeczne
-językowe
-poznawcze
-artystyczne
-ruchowe i zdrowotne.
Dzieci wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata” na terenie naszej miejscowości, oraz „Drzewko za surowce”- w Bielsku Białej, zbiórka makulatury, baterii i plastikowych zakrętek, dzięki czemu mogliśmy utworzyć piękne rabatki na terenie przedszkola oraz zasadzić kilka gatunków drzew.
Innowacja zakończona została w czerwcu 2015r. galeria

wtorek, 7 lipca 2015

WAKACYJNE ZABAWY Z TATĄ



Przedszkolne manatki już prawie spakowane, ściany podrapane, plansze na gazetce wiszą już tylko na jednej szpilce bo wszystko czasem prozaicznie się kończy np. rok szkolny ale MY BAWIMY SIĘ DALEJ... :-) W przedszkolu gościliśmy Sławka Szczęcha, jednego z twórców kabaretu "Łowcy. b". Film

Dzień Taty w grupie Żółwików i Biedronek

Z okazji Dnia Ojca dzieciaki z grup Żółwików i Biedronek zaprosiły swoich najbliższym do obchodów święta Nocy Świętojańskiej w Bibliotece Publicznej w Piasku. Impreza odbyła się w śląskiej tradycji: posłuchaliśmy historii tego święta, pośpiewaliśmy, potańczyliśmy, wyrecytowaliśmy wiersze w gwarze śląskiej i upletliśmy wianki, które wraz z nurtem rzeki Dokawa popłynęły do morza :) Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.