Strony

środa, 8 kwietnia 2020

Misie w domowym przedszkolu - kolorowe pisanki

 Witam wszystkie Misie. Mam nadzieję, że piękny i słoneczny dzień sprawiają, że humorki wszystkim dopisują. Świętna tuż, tuż ale przed nami jeszcze troszkę pracy i wspólnej zabawy.
Dzisiejszy temat
Kolorowe pisanki
Odkryjemy też literkę F, f
     Do Rodziców: pominiemy kilka stron w KP, powrócimy do nich po świętach :)
     Święta tuż, tuż więc dzisiejszy temat iście świąteczny. Święta wielkanocne to ogrom tradycji i zwyczajów. Najpopularniejszym są chyba jajka -znak wszelkiego początku (kurczątko to początek życia). W ludowych zwyczajach jajko było lekarstwem i to nie tylko na choroby ale również na powodzenie w miłości :). Pisanki były symbolem sympatii, dawano je w podarunku. Palemka - symbol życia, czci i triumfu. Chleb -  dzielenie się nim i wspólne spożywanie jest znakiem przyjaźni i poczucia wspólnoty. Mazurki i baby - dawniej były nagrodą dla tych, co wytrzymali czterdziestodniowy post i równocześnie ozdobą skromnych stołów. Chrzan - nawiązywał do Męki Pańskiej a zjedzenie całego korzenia miało chronić przed bólem zębów i brzucha. Baranek - (najlepiej z czerwoną chorągiewką) jest symbolem religijnym i ma przypominać o religijnym charakterze świąt. Najważniejszym jednak dla naszych pociech jest Zajączek, który obwieszcza wiosenną odnowę, symbolizuje radość i obdarowuje dzieci łakociami i prezentami.  
Proszę otworzyć książeczkę "Nowe przygody Olka i Ady" na str. 60 - 61. Ilustracja przedstawia.... No właśnie. Niech dziecko przyjrzy się  jej dokładnie  i własnymi, pełnymi  zdaniami opowie co na niej widzi. Niech zwróci uwagę na potrawy, odświętnie ubranych członków rodziny, itd.
Ćwiczenie z tekstem, książeczka "Nowe przygody Olka i Ady" str. 58 -59: próby odczytywania tekstu przez dziecko.
KP "Litery i liczby", cz. 2, str.58 - 61: analiza i synteza słuchowa słowa farby. Dziecko dzieli słowo farby na
-sylaby: podaje ich ilości, i na -głoski: podaje ich ilość. Proponują inne słowa, w których -f  występuje na początku, na końcu i w środku słowa.
Budowanie schematu słowa farba i Franek - należy ułożyć tyle kartoników ile Dz. słyszy w słowie sylab (wymienia głośno te sylaby), następnie układa tyle kartoników ile słyszy głosek (nazywa te głoski).
Układanie wyrazów farby i Franek - klocki z literkami lub zrobione z zrobione kartoniki z literami.
KP cz. 3, str. 72 - wg poleceń  Pamiętajcie o prawidłowej postawie podczas rysowania i oczywiście o porządku na swoim biurku :)
Posłuchajcie dzisiaj piosenki Koszyczek dobrych życzeń (sł. i muz. Krystyna Gowik) Tutaj
Pamiętaj, że przygotowania do świąt są dla Rodziców pracowitym czasem, Ty też możesz pomóc. Zapytaj jak możesz to zrobić i zaproponuj swoją pomoc. Będzie to  Twój wkład w przygotowanie do świąt i myślę również, że sprawisz tym wielką przyjemność Rodzicom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz