poniedziałek, 22 czerwca 2026

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA KOTKI

To był wyjątkowy i pełny wzruszeń dzień. Nasze starszaki z grupy Kotków uroczyście pożegnały przedszkole, kończąc ważny etap swojej edukacyjnej przygody. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz książki, gratulując im osiągnięć i życząc wielu sukcesów w szkole.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam odwagi, wiary we własne możliwości oraz wielu przyjaźni.

Powodzenia w klasie pierwszej !


niedziela, 14 czerwca 2026

WYCIECZKA KOTKÓW DO BAJKI PANA KLEKSA W KATOWICACH

Grupa Kotki wybrała się na pełną przygód wycieczkę do Bajki Pana Kleksa. Dzieci miały okazję przenieść się do świata wyobraźni, odkrywać tajemnicze zakątki, uczestniczyć w ciekawych warsztatach oraz doświadczeniach rozwijających kreatywność. To był dzień pełen magii, uśmiechów i fantastycznej zabawy.

środa, 10 czerwca 2026

Żabki - SKANSEN

 2 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę autokarem do Zagrody Wsi Pszczyńskiej. 

Dzieci brały udział w warsztatach "Sekrety pszczół". Poznały wiele ciekawostek na temat tych owadów. Przyglądały się im bliżej przez mikroskop oraz lupy..

...a także układały ciekawe puzzle.
Wykonały również świece z wosku pszczelego.
Miały okazję zobaczyć pasiekę z bliska oraz próbowały pszczołę wziąć na rękę.
Najważniejszym punktem wycieczki dla dzieci oczywiście była chwila przerwy na zjedzenie smakołyków zabranych ze sobą z domu. Był to czas, który świetnie integrował grupę oraz uczył dzielenia się z innymi. 
Zanim wróciliśmy do przedszkola, zwiedziliśmy jeszcze cały skansen zaglądając w każdy zakamarek oraz słuchając opowieści przewodnika.

poniedziałek, 1 czerwca 2026

DZIEŃ DZIECKA GRUPY STARSZE

Dzień Dziecka w przedszkolu to wyjątkowy dzień pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, które dostarczyły im wiele pozytywnych emocji i pozwoliły aktywnie spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek. Nie zabrakło również lodów i pysznego popcornu, który umilił świętowanie. Była to doskonała okazja do integracji grup. 

Wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych chwil, spełnienia marzeń i wielu powodów do uśmiechu każdego dnia.

Dziękujemy Radzie Rodziców za niespodziankę jaką okazał się ogromny miś.:). 



KOTKI UROCZYSTY DZIEŃ MAMY

W grupie odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji "Dnia Mamy", pełne wzruszeń, uśmiechu i wspólnie spędzonych chwil. Był to ostatni taki "Dzień Mamy" dla starszaków, dlatego miał szczególny i emocjonalny charakter.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki, wyrażając swoją miłość, wdzięczność i radość z obecności ukochanych mam.

Po części artystycznej dzieci wspólnie z mamami uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas, których malowały płócienne torby. Powstały piękne, kolorowe i niepowtarzalne prace.  


sobota, 30 maja 2026

Żabki - Dzień Mamy

 "Mama to miłość, dobro i ciepło. To ktoś, kogo dobrze jest mieć w każdej chwili swojego życia obok siebie" 

W piątek do naszej sali zaprosiliśmy wszystkie mamy. Chcieliśmy w ten sposób uczcić ich święto, okazać wdzięczność za trud wychowania, wywołać uśmiech na ich twarzach jak i poruszyć serca. Dlatego dzieci jak najlepiej potrafią śpiewały, tańczyły, recytowały wierszyk, wręczały upominki oraz spędzały wspólnie czas ze swoimi mamami. Myślę, że ten dzień zostanie miło zapamiętany zarówno przez mamy jak i przez dzieci o czym świadczyły uśmiechy i radość wszystkich. 





LINK DO WSZYSTKICH ZDJĘĆ