piątek, 5 kwietnia 2019

Królowa Pszczół - Teatrzyk Kamishibai


"Skrzynia obrazkami malowania - Teatrzyk Kamishibai" to innowacja pedagogiczna, która ma na celu rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród przedszkolaków.
"Papierowy teatr" który zagościł w grupie "Żółwików", to technika czytania (opowiadania), wywodząca się z Japonii. Wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę do przedstawiania kolejnych fragmentów opowiadania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zorganizowanym spektaklu, śledząc przygody głupiego brata. Po spektaklu był czas na zabawę ruchową pt. "Posąg", w której to dzieci swobodnie biegając do muzyki czekały na sygnał, aby zastygnąć w bezruchu, przybierając określoną pozę.
   Kolejnym etapem zajęć było ułożenie miniaturowych ilustracji we właściwej kolejności, aby opowiedzieć naszą baśń. Tym razem dzieci, w małych grupkach podjęły się zadania i wspólnie  współpracując ustalali kolejność poszczególnych ilustracji. Chętnie wychodzili z własną inicjatywą, np. numerując obrazki. Czasem podczas pisania, pojawiła się cyfra w lustrzanym odbiciu.

  Podczas zajęć dzieci dzieliły się swoją wiedzą na temat "odwagi". Starsze przedszkolaki (6-cio latki) zaznaczały odpowiedzi (podejmując próby czytania), które dotyczyły tego zagadnienia, a młodsze ozdabiały planszę. Współpraca przebiegała sprawnie, a jej efekty można obejrzeć poniżej.                                                                 FOTORELACJA

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza