czwartek, 9 stycznia 2020

Ważne wydarzenia minionego roku 2019 w Smerfach

Od września do grudnia w grupie Smerfów sporo się działo.  W październiku dzieci poznały pracę piekarza. Wykonały z wykorzystaniem różnych ziaren, które przyniosła nam mama Boryska piękną pracę, przedstawiającą młyn. Dzięki uprzejmości dziadka Leosia mogliśmy odwiedzić piekarnię w Piasku. Smerfy z uwagą słuchały Pana, który opowiadał o pracy w piekarni a następnie degustowały wypieki - pączki i ciasteczka. Jeszcze raz bardzo dziękujemy właścicielowi za okazaną życzliwość.W miesiącu listopadzie urodzinki obchodziła nasza najmniejsza Smerfetka Lili. 
Kredki w życiu przedszkolaków odgrywają bardzo ważną rolę. Dzieci uwielbiają rysować, kolorować dlatego 22 listopada dzieci obchodziły Dzień kredki. Wykonały piękną, ale i bardzo trudną przestrzenną pracę plastyczną. Oto jak powstawała nasza kredka.


Nadszedł miesiąc grudzień i tutaj działo się najwięcej. Na początku grudnia odwiedzili nas górnicy, którzy opowiedzieli o swojej pracy.W końcu nadszedł długo oczekiwany gość ...


Dzieci starannie wykonały pracę plastyczną przedstawiającą wizerunek Św. Mikołaja. 


Podczas wizyty Mikołaja dało się oddczuć zniecierpliwienie dzieci, radość a nawet niepokój. Większość dzieci odważnie podchodził po prezenty. Kilkoro miało pewne obawy, ale ostatecznie każdy zasłużył na prezent.Rok 2019 zakończyliśmy wspaniałym spotkaniem z rodzicami.
Dzieci długo przegotowywały się do tego wydarzenia, począwszy od wykonania zaproszeń skończywszy na nauce ról. Rodzice spisali się na medal organizując dzieciom stroje, ćwicząc w domu role i piosenki wykonywane podczas przedstawienia. Dzieci po raz pierwszy występowały w indywidualnych rolach. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom świąteczne upominki.

Fotorelacja Świąteczna choinka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza