poniedziałek, 29 marca 2021

Biedronki i Pszczółki - Jajko i jego tajemnice.

 Dzień dobry Kochani. 

Jak już wiecie, od dziś przez kolejnych kilka dni nie będziemy przychodzić do przedszkola. Będziemy jednak mieli kontakt poprzez wpisy na blogu oraz spotkania online na meet. Zatem zaczynajmy.

Na początek proponuję wykonanie memory geometryczne dla utrwalenia kształtów i kolorów. Potrzebne nam będą do tego małe kartoniki jednakowej wielkości wycięte z brystolu, które następnie parami będziemy tworzyć. Np. na pierwszych dwóch kartonikach narysujcie takiej samej wielkości i koloru kwadrat, na kolejnej - koła itd, aż wypełnimy wszystkie kartoniki. Potem zostanie nam tylko gra w memory, czyli rozłożenie kartoników, tak aby nie było widać obrazków i następnie szukanie par. Zachęcam do zaangażowania jednego z rodziców lub rodzeństwo. Wygra ten kto zbierze najwięcej par ;)

Teraz proponuję troszkę się poruszać. Poćwiczcie tak jak na załączonym filmiku:

FILM

Kolejnym zadaniem będzie wysłuchanie piosenki oraz odpowiedź na pytania: 

PIOSENKA

Jak wygląda i jak porusza się bocian?

Czym się żywi?

Gdzie można go spotkac?

Popatrz na zwierzątka, które wykluwają się jaja. Wiedziałeś o tym, że one wszystkie wykluwają się z jaja?Jak w każdy początek nowego tygodnia, dziś również poznamy nową literę. Jest to Litera "J", "j". Czy potraficie wymienić kilka wyrazów rozpoczynających się na tą literę? A znacie wyraz, który kończy się literą "j"? Może spróbujecie wymienić wyraz, który w środku wyrazu ma literkę "j"? Myślę, że doskonale sobię poradziliście z wyrazami, zatem przejdźmy dalej. Postaramy się podzielić sobię wyraz "Jola" oraz wyraz "jajko" najpierw na sylaby, a potem na głoski. Ile jest sylab w obu wyrazach, a ile jest głosek?  Poproście opiekuna, aby napisał wam na kartce te dwa wyrazy i wymieńcie samogłoski w wyrazach i zaznaczcie je na czerwono, a teraz to samo zróbcie z samogłoskami, nazwijcie je i zaznaczcie na kolor niebieski.  Teraz pora na karty pracy. Otwórzcie je na stronie 48 i spróbujcie przeczytać sami lub z pomocą opiekuna tekst zamieszczony pod obrazkiem.  Potem  najpierw paluszkiem, a potem ołówkiem napiszcie po śladzie literę "J" "j" , która jest na samej górze. Pora przejść do kolejnych zadań ze strony 49 oraz 50. Poproście  rodzica, aby wytłumaczył Wam co należy zrobić w zadaniach. 
Na koniec proszę, abyście się poruszali na świeżym powietrzu, a potem zapraszam na spotkanie meet o godzinie 11:00.
Dozobaczenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz