czwartek, 29 listopada 2018

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" podsumowanie I modułu

Grupa "Żółwików" wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Głównym celem I modułu akcji, było zachęcić i rozbudzić zainteresowanie książką wśród najmłodszych przedszkolaków.
Każdego popołudnia losowano imię dziecka, do którego powędruje Miś Fredzio - najlepszy przyjaciel przedszkolaków. Miś wędrował na jedną nockę, a ile było z tego frajdy - tylko dzieci i ich rodzice wiedzą najlepiej.


Bo to przecież nie tylko czytanie książki, to rysowanie ilustracji do niej, to odrysowanie swojej dłoni na znak przyjaźni z misiem, to również zabawy, poszukiwanie przyjaciół dla misia i wspólna nocka i powrót do przedszkola. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na swoją kolejkę. Powstał dziennik wędrówki Misia Fredzia, który z ledwością pomieścił szeroki segregator.
W trakcie realizacji tego modułu grupę odwiedzali także zaproszeni goście - oczywiście do czytania książek. Byli to rodzice naszych przedszkolaków z grupy, Pani Dyrektor, Pani Dominika (praktykantka), Panie z Biblioteki: Pani Magdalena (z biblioteki szkolnej) i Pani Ewa (z biblioteki publicznej), a także Konsultant Oświatowy wyd. MAC, pani Agnieszka Nowak.

Przeczytaliśmy wiele książek, które rozbudzały wyobraźnię dzieci - ich uczucia przelewane były na papier w formie rysunku.

Przedszkolaki również miały okazję zobaczyć bajkę i prezentację multimedialną pt. "Jak powstaje książka", po której stworzyły "swoją książeczkę". Były jej autorami, ilustratorami, wymyślały ich treść, a osobami redagującymi byli sami rodzice, którzy pomagali spisywać myśli na papier.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków i spełnił swoje zadanie - do książki zaglądały dzieci i rodzice, aby wspólnie i miło spędzić czas.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza