piątek, 16 listopada 2018

"Żółwiki" kodują dla Niepodległej

"100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania" to warsztaty, w których uczestniczyły dzieci z grupy "Żółwików". W trakcie trzydniowego cyklu zajęć, utrwalaliśmy wiedzę z zakresu historii Polski poprzez wykorzystanie maty do kodowania.

DZIEŃ 1
"Jestem Polką, jestem Polakiem-co to dla mnie znaczy?". W trakcie tych zajęć dzieci mówiły o sobie oraz dzieliły się swoją wiedzą na temat: co to znaczy być Polką, Polakiem, co oznacza słowo patriota. Ponadto w serduszkach wpisywały wartości, którymi warto kierować się na co dzień. Dzieci wybrały: miłość (warto kochać i być kochanym), radość (być radosnym i miłym), szacunek (dla wszystkich ludzi), pokój (nie kłócić się). Na macie do kodowania dzieci stworzyły kod od startu do mety zbierając wszystkie serduszka.

DZIEŃ 2
"Zakodowane flagi - Polska i jej sąsiedzi". Przedszkolaki poznały flagi najbliższych sąsiadów Polski. Następnie na macie do kodowania dzieci układały flagę naszego kraju wykorzystując oś
symetrii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kartka do kodowania z programu "Quiver", na której dzieci stworzyły własną flagę Polski, podpisując samodzielnie (odwzorowujac napis) - Polska.  DZIEŃ 3
"Znam swój kraj - gra planszowa". 4 zespoły dzieci, podzielone na kolory, rzucając kostką oznaczoną kolorami miały za zadanie ułożyć w jednej linii poziomej, pionowej lub po skosie czterech swoich kubeczków (po wcześniejszym odgadnięciu pytania). Pytania były dostosowane do wiedzy sześciolatków i dotyczyły historii naszego kraju, zwyczajów i tradycji, geografii Polski, polskiej literatury, symboli Polski, polskich przysłów. Zespół miał prawo zamiast pytania z koloru wybrać zakodowane zadanie lub zadanie darmowe.Dziękujemy organizatorowi programu Uczymy Dzieci Programować marki EduSense i koordynatorom programu: Ani Świć i Rafałowi Mitkowskiemu. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza