piątek, 27 marca 2020

Kula czy koło? Zajęcia dla Sówek

„ Kula czy koło”- kto dostrzeże różnice?  Dzisiejsze zajęcia odbędą się w oparciu o proste doświadczenia. Do przeprowadzenia pierwszego eksperymentu potrzebujemy koło wycięte z papieru (kartonu) oraz małą piłeczkę.

Bierzemy do jednej ręki koło wycięte z papieru, a do drugiej piłeczkę. Czy zauważyliście jakaś różnicę trzymając obie rzeczy w dłoniach?
Trzymając nadal papierowe koło i piłkę upuśćcie je jednocześnie na podłogę , co zauważyliście?
Brawo ! Mam nadzieję, że wszyscy zauważyliście różnice ! Koło jest figurą płaską, a piłka ma kształt kuli i jest figurą przestrzenną. Co wydarzyło się gdy je upuściliście? Właśnie tak! Koło leżało płasko na ziemi, a piłka jak większość kul- odbiła się i poturlała! Brawo właśnie udało się Wam zdobyć nową wiedzę!
Do przeprowadzenia drugiego eksperymentu potrzebna będzie pomarańcza. Poproś rodzica, aby przekroił ją na pół, a następnie pokroił na plasterki. Co zauważyliście? Brawo właśnie tak! Pomarańcza ma kształt kuli, natomiast jej środek ma kształt koła. Zapamiętajcie, że środek każdej kuli zawsze ma kształt koła.
Znacie inne przedmioty mające kształt kuli? Zastanówcie się i poszukajcie, a na pewno znajdziecie coś w swoim najbliższym otoczeniu 😊
Ćwiczenia do wykonania na dzisiaj: Karty pracy cz.3 s. 45-50.

Zabawa ruchowa na dziś: Wykonywanie ruchów wg rymowanki.

Idź do przodu cztery kroki i zrób w miejscu dwa podskoki.
Teraz w lewo kroków pięć, przysiad, podskok, ściśnij pięść.
Idź do tyłu cztery kroki i zrób w miejscu trzy podskoki.
Teraz w prawo kroki dwa i od nowa- tralala 😀😀

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza