wtorek, 31 marca 2020

"Żabki" - Wiosenny śpiew ptaków

Witam Was Kochani!
Kolejnym nasz temat to  "Wiosenny śpiew ptaków"

Ptaki wiosenne - opis i zdjęcia. Wiosenne ptaki ciekawostki ...1. Czy znacie nazwy ptaszków, które wracają do Polski na wiosnę? Jednego na pewno, ponieważ była o nim mowa wczoraj. To ten z długimi, czerwonymi nogami, z długim czerwonym dziobem oraz boją się go żaby. Wiecie już o kim mowa? Z pewnością tak :)  Pomyślcie jakie inne ptaszki do nas wróciły. Porozmawiajcie o nich z rodzicami.

2. Teraz posłuchajcie jak pięknie wiosną śpiewają


3. Tak długo już siedzieliśmy, więc trzeba się trochę poruszać. Pobawcie się z rodzicami w zabawę "Ptaszki do gniazd". Wy znacie tą zabawę bardzo dobrze. Stwórzcie własne gniazdko na podłodze z czego tylko chcecie oraz zamieńcie się w bociana, który ma wielkie skrzydła i pamiętacie jakie odgłosy wydaje? (kle kle kle). Zadaniem rodzica jest sygnalizować dziecku np. klaśnięciem w dłonie, kiedy ptaszek musi jak najszybciej wrócić do gniazda. Dzieci mogą również zamienić się w małe wróbelki, które o wiele szybciej machają małymi skrzydełkami i wydają odgłosy ćwir ćwir.

4. Mam dla was także ćwiczenie przy stoliczku LINK. Jeśli ktoś nie ma w domu drukarki wystarczy, że dziecko pokaże paluszkiem. Chciałabym również abyście podzielili nazwy obrazków na sylaby. Wiem, że sobie z tym poradzicie :)

5. Zachęcam do wyjścia na krótki spacer. Spróbujcie usłyszeć ptaszki, a może nawet uda wam się je zobaczyć. Nie zapomnijcie umyć dokładnie rączek po powrocie do domu.
Miłego dnia! 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza