Witam wszystkie dzieci. Promyczki słonka już wszystkich napewno zachęciły do działania. Zapraszam do wspólnej zabawy
Dzisiejszy temat
Poszukiwanie oznak wiosny
Wiosna to chyba najbardziej "pracowita" pora roku. Aktywność zwierząt, ptaków i roślin jest bardzo duża. Ludzie również mają dużo pracy, szczególnie rolnicy.Ksiąka "Nowe przygody Olka i Ady" str. 54-55: proszę obejrzyj dokładnie ilustrację, opowiedz rodzicowi co widzisz, spróbuj przeczytać tekst pod ilustracjami (nie głoskuj, postaraj się czytać sylabami - wiesz jak, robiliśmy to razem w przedszkolu). W tle obrazka, po lewej stronie jest pole uprawne, biało-zielona połać. To ozimina. Ozimina to roślina, krórą rolnik wysiewa już jesienią. Potrzebuje ona do wzrostu niskich temperatur a potem topniejącej wody ze śniegu. Tylko takie warunki są dla niej najkorzystniejsze. Do roślin ozimych należą, np.: rzepak, jęczmień, żyto i wiele innych. To właśnie wschodzące roślinki oziminy widać wczesną wiosną na polach. Wyglądają wtedy jak zielone morze.
KP cz.3, str. 60 - 61. Pamiętaj! Podczas rysowania pilnuj właściwej postawy ciała: krzesełko wsunięte dobrze pod blat biurka, wyprostowane plecy, obie ręce leżą na blacie, no i oczywiście właściwy chwyt kredki - wiesz jak ją trzymać, często zwracałam Ci na to uwagę.
Praca plastyczna Wiosna - w wyprawce są puzzle "Wiosna" ułóż je samodzielnie, możesz zaprosić kogoś do wspónej zabawy.
Coś dla ciała: zabawa Podglądamy przyrodę (możesz zrobić sobie z rolek papieru toaletowego lornetkę); połóż się przodem na brzuchu i naśladuj obserwację przyrody przez lornetkę - trzymaj przed oczami zrobiona lornetkę lub dłonie zwinięte w pięści i podnieś łokcie tak, aby nie dotykały podłogi; opuść łokcie, odpocznij i znów unieś; pamiętaj obserwator przyrody jest bardzo, bardzo cierpliwy. Przy okazji można utrwalać i różnicować -lewą i -prawą stonę, np. Popatrz w prawo, popatrz w lewo.
Poniżej podaję link do skopiowania, to utór Antoniego Vivaldiego Cztery pory roku. Wiosna - proszę powiedzieć dziecku, że to znany kompozytor i zapytać czy zna jeszcze jakiegoś kompozytora - bardzo często w przedszkolu słuchaliśmy utworów Frederyka Chopina.
https://www.youtube.com/watch?v=Z_tk-AhlA1o
Mam nadzieję, że dzieci, które założyły hodowlę cebulki, dbają o nią i będą mogły pochwalić się nią jakieś czas.
Życzę miłego dnia
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz