czwartek, 9 kwietnia 2020

Wielkanocny Baranek - praca plastyczna dla Pszczółek i Biedronek

Kochane Dzieci!

Dzisiaj przygotowałam dla Was świąteczną pracę plastyczną.
Będziemy tworzyć baranka wielkanocnego.


Zapraszam i zachęcam Was do wykonania pracy plastycznej :)
Do wykonania pracy plastycznej potrzebujemy:
- folie bąbelkową
- kartkę w wybranym przez siebie kolorze (u mnie jest czerwona)
- czarną kartkę lub czarną bibułę 
- klej
- nożyczki
- wstążka
- czarna i biała farba 
- pędzelek

Na początku wycinamy z foli bąbelkowej chmurkę (brzuszek baranka) i przyklejamy na kartce (wybranym przez siebie kolorze). Następnie malujemy folię białą farbą. Czekamy aż wyschnie. 
W tym czasie przygotowujemy z czarnej kartki (bibuły) nogi. Wycinamy dwa paski i przyklejamy na kartce do brzuszka baranka. Następnie wycinamy głowę z czarnej kartki (bibuły) i przyklejamy na wyschniętą folię.  Kolejną rzeczą są oczy baranka. Możemy przykleić gotowe albo wyciąć białe kółeczka i narysować czarną kropką w środku. U mnie jest kółeczko z białej farby, a na to kropka z czarnej farby. Wszystko zależy od tego co macie w domu. A teraz czas na wstążkę. Z pomocą rodzica robimy ze wstążki kokardkę i przyklejamy pod głową baranka. Praca jest gotowa ;)
 Zachęcam Was również do narysowania, przyklejania obok baranka różnych symboli wielkanocnych (np. pisanki, kurczaczki, palma, zajączki, koszyczek). 


Jeżeli nie macie foli - może być biała kartka wycięta w formie chmurki. Na takiej kartce można przykleić watę albo waciki kosmetyczne. 


Miłej zabawy!

Efekty Waszej pracy możecie wysłać na mój adres e-mail : justyna.puchalik@zsppiasek.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza