środa, 1 kwietnia 2020

Wiosenny czas - SÓWKI

Drogie Dzieci!
            Rozpocznijmy ten dzisiejszy słoneczny dzień od  posłuchania piosenki "Wiosenne buziaki", którą już ostatnio poznaliście - piosenka. Może komuś uda się już zaśpiewać refren? Do dzieła ! :)


            Kolejnym zadaniem na dziś jest poznanie etapów rozwojowych żabki. W tym celu przesyłam Wam filmik dzięki, któremu dowiecie się jak rozwijają się żabki. Po obejrzeniu filmiku proszę, abyście wykonali ćwiczenia znajdujące się w kartach pracy na stronie 56 - filmik

      
            Na pewno udało się Wam już wykonać te zadania, więc możemy przejść dalej. Jak wiemy, jednym z wiosennych kwiatów jest SASANKA. W kartach pracy na stronie 57 znajduje się jej ilustracja. Proszę, abyście zapoznali się z tym rysunkiem oraz wykonali pozostałe ćwiczenia znajdujące się na tej stronie. 

             Jeszcze tylko jedno zadanie i będziecie mogli wyjść na podwórko, oczywiście tylko do swoich ogródków :) Musicie wykonać motyla, który znajduje się w wyprawce plastycznej – do wykonania pracy potrzebna jest Wam karta nr 19, klej, nożyczki, kredki, flamastry.
Waszym zadaniem jest wycięcie motyla z karty, pokolorowanie go (jak najładniej :)), nacięcie go w wyznaczonych miejscach, prawidłowe przyklejenie główki i złożenie wg wzoru, no i oczywiście przesłanie mi zdjęcia wykonanej pracy :)
                                                                                       
Milej pracy Kochani! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza