środa, 8 kwietnia 2020

"Żabki"- Pisanki, pisanki, jajka malowane

Witam Was Kochani!
Dziś kolejny piękny, słoneczny dzień. Mam nadzieję, że macie dziś dobry humorek i mnóstwo energii do zabawy. Przygotowałam tu dla was kilka zadań do wykonania na dziś. Ciekawe czy nasze Żabki wiedzą co to są pisanki, bo to nasz dzisiejszy temat :)Dzisiaj chciałabym, abyście posłuchali piosenki, którą wrzucam poniżej. Może nawet się jej nauczycie.. hmm? 

Spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Co to są pisanki? Czy pamiętacie co było namalowane na pisankach z piosenki? Jeśli tak to świetnie - masz bardzo dobrą pamięć. Jeśli jednak Ci się nie udało, posłuchaj jeszcze raz i postaraj się zapamiętać.

Teraz przygotujcie różne kolorowe elementy (np. drobne zabawki, kolorowe klocki, kredki) jakie macie w pokoju. Waszym zadaniem będzie stworzyć ogromną pisankę na podłodze. Zobaczcie, tutaj wklejam przykład takiej pisanki:


Pisanka to jeden ze zwyczajów wielkanocnych. Posłuchajcie także jakie inne mamy zwyczaje:


Ostatnie zadanie to pokonanie całej długości pokoju z ugotowanym jajkiem na łyżce. Postaraj się, aby jajko nie spadło na podłogę, przemieszczaj się bardzo ostrożnie i pamiętaj by nie przytrzymywać go drugą ręką. Jeśli sobie z tym poradzicie możecie także ułożyć jakieś przeszkody do pokonania :)

Życzę dobrej zabawy i miłego dnia :)
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza