poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Biedronki - Gramy w zielone

 Dzień dobry Biedroneczki. 

Mam nadzieję, że podczas weekendu wszyscy aktywnie wypoczęliście na świeżym powietrzu i dziś pełni energii jesteście gotowi na przyswajanie nowych informacji :)Na początek proponuję zabawę "Gdzie ukrył się kot? Do zabawy potrzebny jest kot - pluszak, kłębek wełny i kilka karteczek z zadaniami, np. Zrób 5 przysiadów, Podskocz 4 razy, zaklaszcz 7 razy, itd. Zabawa polega na tym, aby schować pluszaka i przyczepić do niego wełnę. Następnie  rozwijamy kłębek prowadząc w różne zakamarki i przyczepiając karteczki z zadaniami. Kiedy karteczki się skończą zostawiamy kłębek w widocznym miejscu, gdzie rozpoczynamy zabawę. Kiedy mamy przygotowane karteczki i rozwinięty kłębek, możemy zaczynać zabawę.


Teraz pora na poznanie nowej litery. Poproś Rodzica, aby na kartce napisał Ci małą i wielką literkę "ż", a następnie spróbuj wymienić kilka wyrazów z literką ż. Następnie poproś po raz kolejny, aby ktoś starszy napisał Ci dwa wyrazy Żaneta oraz żaba, a Ty postaraj się przeczytać te wyrazy i pod wyrazami zaznacz niebieskimi cegiełkami półgłoski, a czerwonym kolorem cegiełki, które będą znajdowały się pod samogłoskami. Kiedy już zapoznasz się z głoską "ż" przejdź do rozwiązania zadań w kartach pracy i wykonaj ćwiczenia ze stron 72-74. Jeśli będziesz miał/a problem z zadaniami to podczas dzisiejszego spotkania na meet opowiem Ci jak wykonać zadania, z którymi masz problem.

Na zakończenie proponuję zabawę "w zielone". Proszę, abyś wybrał/a się na podwórko i poszukał/a zielone przedmioty. Policz ile ich było i jakie to przedmioty.

Na dziś to już wszystko, ale tradycyjnie zapraszam na spotkanie meet o 11:00.

Pani Agnieszka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza