wtorek, 13 kwietnia 2021

Biedronki - Mieszkańcy wiejskiego podwórka.

 Witajcie Drogie dzieci.

Mam nadzieję, że dziś wstaliście w dobrym nastroju, wyspaliście się, zjedliście śniadanie, posprzątaliście po sobie, pościeliliście swoje łóżka i umyliście ząbki. Na pewno wykonaliście zadania w kartach pracy z dnia poprzedniego, więc możemy spokojnie przyswajać kolejne wiadomości.


Zanim zaczniemy przypomnijcie sobie jaki dziś mamy dzień tygodnia, jaką porę roku, jaki miesiąc i który dziś jest? Dla utrwalenia dni tygodni wymieńcie je wszystkie, a następnie posłuchajcie wiersza przedstawionego w formie teatrzyku cieni. Jeśli teatr to trzeba przygotować bilety. Zatem przygotuj karteczki i każdą z nich ponumeruj. Możesz również ozdobić każdy bilet. Następnie zaproś widownie. Mogą to być wasi domownicy, ale również ulubione pluszaczki czy zabawki. Oczywiście każdemu widzowi podaruj bilet i posadź na jego miejscu wg numeracji biletów. Jeśli już wszyscy mają swoje bilety i miejsca, to możecie przejść do oglądania teatrzyku, który jest w linku poniżej.

Teatrzyk cieni

Po wysłuchaniu i obejrzeniu wiersza postaraj się odpowiedzieć na kilka pytań:

Jakie zwierzęta występowały w przedstawieniu?

Jaki problem miały zwiarzęta?

Jakie zdanie miały zwierzęta na temat porannej pobudki?

Jak zakończyła się ta historia?

Teraz popatrz na obrazki poniżej i powiedz gdzie mieszkają poszczególne zwierzęta? pod obrazkami napisałam nazwy ich domów. Postaraj się je przeczytać i powiedzieć kogo to dom.

obora

kurnik

stajnia

buda


Pozostało Ci jeszcze wykonać zadania z kart pracy. Wykonaj zadania ze stron 75, 76 i 77. Pamiętaj o przeczytaniu tekstu pod obrazkiem ze stron 76-77.

Do zobaczenia o 11:00 na meet.

Pozdrawiam

Pani Agnieszka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza