wtorek, 6 kwietnia 2021

Wiosenne powroty - grupa Pszczółek

 Dzień dobry kochane Pszczółki
    Ale ten czas świąteczny szybko przeleciał. Mam wielką nadzieję, że macie co wspominać. Udało Wam się kogoś polać wodą? A zajączek wielkanocny przykicał? Jutro na naszym spotkaniu online, które odbędzie się o godzinie 10:00 wszystko mi opowiecie. 


    Hej, Pszczółki, a co Wy tak siedzicie? Dobrze wiecie, że gimnastyka to ważna sprawa.  Chciałabym Was teraz prosić żebyście wstali, zrobili kilka skłonów. Poskaczcie jak piłeczki, stańcie na PRAWEJ nodze i poskaczcie na niej, aż do okna, a teraz odsłońcie firankę i spójrzcie, powiedzcie jaką mamy dziś pogodę? (kwiecień płata figle):) Spróbujcie opisać krótko pełnymi zdaniami. A teraz wracamy na LEWEJ nodze :-) Wykonując jakiekolwiek ćwiczenia w domu bądźcie ostrożni, uważajcie, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

   


    Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć są ptaki. Przeczytałam dla Was opowiadanie, usiądźcie wygodnie i posłuchajcie


    A teraz odpowiedzcie proszę na kilka pytań: 
Co ptaki robią wiosną?
Kto to jest ornitolog?
Czy znacie nazwy ptaków, które wracają do nas na wiosnę? Wymieńcie choć dwa
A czy potraficie odpowiedzieć na pytanie dlaczego ptaki potrafią latać, a ludzie nie? Pomyślcie przez chwilę... (Rodzice, starajcie się naprowadzać dziecko tak, aby na pytanie próbowało odpowiedzieć zdaniem).  

    Pszczółki, gdy spędzacie czas w ogrodzie, czy na spacerze warto też patrzeć w górę. Pamiętacie, gdy mówiliśmy o tym, że wyraz klucz może mieć kilka znaczeń? Wspomnielimy też o kluczu ptaków. Na wiosnę na niebie można zaoserwować właśnie takie klucze, może komuś uda się dostrzec to piękne zjawisko? :-)
    Przed chwilą próbowaliście odpowiedzieć na pytanie, jakie ptaki wracają do swojego domu na wiosnę. Jestem przekonana, że większość z Was wymieniło bociana i słusznie. Czy wiecie, że bociany są gatunkiem chronionym w Polsce? Wracają z ciepłych krajów w marcu lub w  kwietniu. Zamieszkują tereny , na których znajduje się dużo pól, lasów, łąk. Po przylocie natychmiast biorą się za przevudowę starego gniazda lub budują nowe. Znoszą materiał, układają gałązki i pilnują, aby gniazda nie zajął inny bocian. Sami widzicie, po tak długiej niełatwej podróży bociany nie próżnują. Kiedy gniazdo jest gotowe samisa składa jaja. Wysiaduje je na zmianę z samcem. A czy wiecie, że żaby wcale nie są ulubionym pokarmem bocianów? A jak myślicie co jest ich przysmakiem? 


    Wiem, że Wasi Rodzice zadbali o to, aby zabrać karty pracy z przedszkola. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił przedszkole jest otwarte, a Wasze karty pracy w półeczkach. Proszę uzupełnijcie zadania: s. 42-43, s. 52-53
Dzieci nie muszą robić wszystkiego na raz, ważne, aby się nie zniechęciły, ale doprowadzały zadanie do końca. Pamiętajcie o prawidłowej postawie, o przysuniętym krzesełku do biurka czy stolika 
i o prawidłowym chwycie kredki. 
Drodzy Rodzice, gdy otworzycie z dzieckiem kartę pracy możecie zadawać różne pytania i kształcić umiejętność rozróżniania strony prawej od lewej np. powiedz, po której stronie widzisz bociana?, co widzisz na dole prawej strony? itp    Życzę Wam dobrego dnia!
Pani Monika

    
Brak komentarzy: