piątek, 2 kwietnia 2021

Wielkanocne jajka


    Witam wszystkie Biedronki

        Mam nadzieję, że jesteście zdrowi i gotowi na przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Święta te wszystkim kojarzą się z wiosną, ciepłem, słońcem i radością. Dzisiaj piętek, proszę pomyślcie i powiedzcie Jaki wczoraj był dzień? Jaki będzie jutro? i Jaki będzie pojutrze? A czy wiecie jak nazywa się aktualny miesiąc? 
   Okres świąteczny wykorzystajcie na odpoczynek, świetną zabawę i beztroskie bycie z rodziną. Wielkanoc to czas kolorowych pisanek i dlatego jajo będzie dzisiaj bohaterem naszej zabawy. Chciałabym abyście wykonali piękną, barwną pisankę na papierze. Pomysłów na ozdabianie jaj na papierze jest wiele. Narysuj jajo na dużej kartce, możesz o to poprosić rodzica. Zdecyduj teraz jaką techniką je ozdobić. Są różne sposoby. Możesz pomalować je farbkami, flamastrami, można ozdobić je wyciętymi, małymi figurami geometrycznymi lub kolorowa bibułą. Ładnie będzie wyglądać wylepione plasteliną, ozdobione skrawkami gazet (zwierzątkami, kwiatkami, itp.), kolorowymi sznureczkami lub tasiemkami czy obsypane brokatem. Do Was należy wybór metody ale pamiętajcie: wykonujcie pisanki samodzielnie w towarzystwie osoby dorosłej, pracujcie starannie i nie poddawajcie się - wiem, że wszystkie Wasze pisanki będą piękne i kolorowe. Pamiętajcie również posprzątać swoje miejsce pracy i bawcie się dobrze. Mam do Was jeszcze jedną prośbę. Bardzo chciałbym zobaczyć te Wasze piękne pisanki w środę podczas spotkania na meet z p. Agnieszką. Postaram się dołączyć do Was a wtedy pokażecie swoje piękne wielkanocne jajka.
Do Rodziców: zachęcam państwa do wykorzystania wielkanocnych atrybutów na doskonalenie umiejętności matematycznych i nie tylko. Dziecko może przeliczać jajka, dodawać je i odejmować, porównywać wzory i kolory na pisankach. Niech Wasza pociecha dokonuje podziału na sylaby wyrazów związanych z Wielkanocą a proste wyrazy niech próbuje głoskować. Angażujmy je w organizowanie świąt i zachęcajmy do pomagania. Niech pomaga w nakrywaniu stołu, przelicza zastawę stołową a odpowiedniej ilości np. talerzy niech przyporządkuje sztućce. Zabawa to najlepsza metoda na naukę! Przekazujmy tradycje i rodzinne zwyczaje, to rozwija i ubogaca a nasze dzieci czują się ważne i potrzebne.
Z okazji Świąt Wielkanocnych
Życzymy Wam i waszym Rodzicom
Dużo, dużo zdrówka, szczęścia i radości
   Wspaniałych zajączkowych niespodzianek
Wielkanocnych smakołyków
I oczywiście mokrego śmigusa dyngusa
                                                                                                                   
                                                                                                                  Kornelia Pala                                                                                                                               i A gnieszka Bogdanik
Pozdrawiam serdecznie
Kornelia Pala

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza