piątek, 9 kwietnia 2021

Ptasie pióra - grupa Pszczółek

 Dzień dobry Pszczółki


Zapraszam na dzisiejsze piątkowe zajęcia

Pewnie wiele razy spacerując z rodzicami czy dziadkami zauważyliście leżące na ziemii ptasie pióro. Ale czy choć przez chwilę zastanowiliście się, który ptak je zgubił? Prognozy pokazują ciepłą sobotę i niedzielę, może podczas biegania po ogródku albo podczas spaceru uda Wam się znaleźć kilka ptasich piór, porównać je, przyjrzeć się i odgadnąć czyja to własność? Powodzenia mali poszukiwacze :-)Pomyślcie przez chwilę,  po co ptakom są pióra? Na pewno pierwsza Wasza odpowiedź to: potrzebne są do latania. Oczywiście, że tak. Ale oprócz latania, zapewniają ochronę przed zimnem, pomagają utrzymać się na wodzie, zabezpieczają przed drapieżnikami czy utrzymują stałą temperaturę ciała ptaka. 
A teraz zadanie dla Was, dokończcie proszę zdanie: Gdybym umiał/umiała latać to? 
Bardzo mnie ciekawi jak odpowiedzieliście rodzicowi, Wasza wyobraźnia nie ma granic, jestem pewna, że odpowiedzi były bardzo ciekawe.

Pora na karty pracy. Uzupełnijcie proszę strony 58 - 59.

A na weekend proponuję Wam zabawę z głoskami: ,,Gra w słowa" - zapewne ją znacie, proponuję do niej często wracać, nauka poprzez zabawę jest najlepsza. Pierwsza osoba mówi słowo, a kolejna podaje następne, które zaczyna się na ostatnią głoskę np. kot - tor - robot...


Kochane Pszczółki już teraz życzę Wam spokojnego weekendu
Będę na Was czekała na spokaniu online dzisiaj i w poniedziałek o godzinie 10:00
Z pozdrowieniami
Pani Monika


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza