piątek, 16 kwietnia 2021

Biedronki - W wiejskiej zagrodzie

 Dzień dobry Biedroneczki. Dziś ostatni raz spotykamy się na meet, a od poniedziałku wracamy do przedszkola. Zacznijmy zajęcia od porcji ruchu.
Aktywność ruchowa – Zabawa ze wstążkami

Potrzebna będzie długa wstążeczka lub długi pasek z kolorowej bibuły oczywiście możesz zaprosić kogoś do wspólnej zabawy.

Tańczące bibułki: przy ulubionej piosence dziecko swobodnie tańczy i porusza paskami z bibuły; najpierw trzyma bibułę w prawej a potem w lewej ręce.

Latająca bibułka: dziecko rzuca bibułką jak najwyżej i próbuje dmuchając na nią, utrzymać ją w górze jak najdłużej.

Bibułkowe figury lub wzory: dziecko układa na podłodze znane figury geometryczne – nazywa je a następnie tworzy z bibuły dowolne wzory.

Sprytne paluszki: dziecko chwyta palcami stopy leżącą na podłodze pasek bibuły i próbuje podać ją sobie do rąk.

Latające owady: dziecko zgniata bibułę w kuleczkę i podrzucając ją próbuje ją złapać lub podąża jej śladami – jakby goniło owada.

Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa!


Teraz pora na trochę matematyki. Zacznijmy od sprawdzenia jakich zwierzątek jest mniej, a jakich więcej? A może jest ich tyle samo? Popatrz, policz i postaw znak <, > lub =
Teraz pobawmy się w liczenie, czyli trochę dodawania i odejmowania.

W stawie pływały 4 kaczki. Po chwili dołączyły do nich 3. Ile będzie kaczek w stawie?W stawie pływało 7 kaczek. 2 kaczki odleciały. Ile kaczek zostało?W zagrodzie były 2 krowy. Gospodarz przyprowadził do zagrody jeszcze 4 krowy. Ile jest krów w zagrodzie?W gnieździe jest 10 jajek. Przyszedł kotek i stłukł 3 jajka. Ile zostało jajek?


Na pewno świetnie sobie poradziłeś/aś z liczeniem i wstawianiem znaków. W takim razie  teraz przygotuj się do pracy plastycznej. Wcześniej prosiłam, abyś przygotował/a potrzebne przedmioty, więc pamiętaj, żeby mieć je przy sobie podczas spotkania na meet. Będziemy wspólnie wykonywać tę pracę. Jeśli jednak Kogoś nie będzie na spotkaniu zachęcam do wykonania tej pracy wraz z rodzicem w domu wtedy, kiedy będziecie na to mieli czas. Jeśli masz ochotę, prześlij do mnie na maila zdjęcie swojej pracy :) (agnieszka.bogdanik@zsppiasek.pl).


Oto wskazówki dla osób nieobecnych na spotkaniu meet.

Zacznij od przygotowania talerzyka białego i wycięcia nosa oraz uszu, a także oczek dla świnki. Następnie przygotuj małe kawałeczki bibuły, krepy lub po prostu różowego papieru, Zaopatrz się również w klej oraz ewentualnie nożyczki oraz flamaster, aby narysować dziurki od nosa. Teraz możesz zacząć swoją pracę. Najpierw wyklej talerzyk skrawkami różowymi, a potem przyklej nos, uszy oraz narysuj lub przyklej oczy. Praca gotowa. 


Na koniec uzupełnij karty pracy ze stron: 82 i 83.

Do zobaczenia w poniedziałek w Przedszkolu.
Pozdrawiamy: Panie: Agnieszka i Kornelia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza