wtorek, 28 kwietnia 2020

Smerfy poznają godło


Dzień dobry Smerfiki,
Witam Was serdecznie w dzisiejszy poranek. Mam nadzieję, że humory Wam dopisują. 
Na początek chciałabym Was powitać piosenką „Wszyscy są...”


Dzisiaj poznacie godło Polski oraz herb Piasku. Jednak zanim to nastąpi, zapraszam Was do obejrzenia filmu edukacyjnego na temat symboli narodowych.


Godło, oprócz flagi, to kolejny symbol Polski. Widnieje na nim orzeł biały na czerwonym tle ze złotą koroną na głowie.To godło, które mamy obecnie, nie wyglądało tak od początku. Poniższa prezentacja pokaże Wam, jak nasze godło zmieniało się.


Początki powstania godła są związane z legendą o Lechu, Czechu i Rusie. 


Gniezno było pierwszą stolicą Polski. Później przeniesiono stolicę do Krakowa. A obecnie stolicą naszego kraju jest Warszawa.

Nasza miejscowość to Piasek. Jej nazwę utworzono od cechy terenu, na którym leży. Herb Piasku wygląda tak:
Gdybyśmy byli w przedszkolu to wybralibyśmy się na spacer ulicami naszej miejscowości. Niestety, na razie nie możemy pójść razem na małą wycieczkę. Więc proponuję Wam, abyście poprosili rodziców, żeby wybrali się z Wami na krótki spacer. Może pójdziecie obok naszego przedszkola, szkoły, kościoła czy dworca? Udanego spaceru ;-)

Na koniec praca plastyczna "Godło". Poproście rodziców o wydrukowanie kolorowanki. Możecie użyć kredek, farb, plasteliny. Pamiętajcie, że orzeł jest biały, tarcza czerwona a jego korona, dziób i szpony są złote/żółte.Miłego dzionka, Pani Monia


(źródło: pixabay, printoteka.pl, youtube, Ciocia Kinga-plansze edukacyjne, piasek24.pl)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza