wtorek, 21 kwietnia 2020

"Tyle stóp, tyle kroków"- Sówki

Dzień dobry Sówki ! Gotowi na dzisiejsze zajęcia? Jeśli tak, to zaczynajmy. 
Pamiętacie jeszcze nasze przedszkolne powitanie iskierką przyjaźni?:) Niestety nie możemy przekazać sobie iskierki osobiście, ale przesyłam ją dziś dla Was, a Wy przywitajcie się w ten sposób z rodzicami i rodzeństwem :) 

  Kochani przypomnijcie sobie jakie zwierzęta możemy zobaczyć na wiejskim podwórku. Spróbujcie teraz naśladować ich odgłosy i poproście rodziców lub rodzeństwo aby odgadnęli co to za zwierzę. A czy Wy macie na swoich podwórkach jakieś zwierzęta?:) Jeśli chcecie się pochwalić swoimi zwierzątkami, przyślijcie mi zdjęcia, czekam z niecierpliwością :) 

  Teraz pobawimy się w mierzenie. Jak już dobrze wiecie, mierzyć możemy nie tylko za pomocą linijki, czy miarki ale też za pomocą np. stóp, kroków. Mam dla Was do rozwiązania zadanie. Przygotowałam 8 słomek - 4 zielone i 4 granatowe. Jak widać, wszystkie słomki są tej samej długości.


Spójrzcie- ułożyłam z tych słomek 2 drogi 
Jak myślicie, czy obie drogi mają taką samą długość? W jaki sposób możemy to sprawdzić?
 (Drogi mają taką samą długość, bo nadal są to te same słomki, mające takie same długości :))
  Spróbujcie wykonać takie zadanie sami, możecie wykorzystać do tego słomki, kredki skakanki - ważne, aby wszystkie przedmioty miały taką samą długość!

 Spróbujcie teraz zmierzyć szerokość dywanu za pomocą stóp (palce jednej stopy muszą dotykać pięty drugiej stopy), poproście teraz jednego z rodziców, aby zrobił to samo. Domyślam się, że otrzymaliście różne wyniki. Jak myślicie dlaczego?:) Brawo! Wasze stopy nie są jednakowej długości, dlatego też wyniki są różne. 

Pobawcie się dziś w mierzenie różnych przedmiotów za pomocą stóp,kroków - to naprawdę świetna zabawa.
Wykonajcie jeszcze dziś ćwiczenia w KP na str. 7 i 8, oraz w KP "Litery i liczby"- na str. 68. Zachęcam też do posłuchania poznanej wczoraj piosenki "Na podwórku". 

MIŁEJ ZABAWY ! Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza