piątek, 24 kwietnia 2020

Sówki i wiosenne prace na wsi

Dzień dobry Starszaki! Jak się dziś czujecie? Jak Wasze nastroje? Mam nadzieję, że każdy z Was obudził się w doskonałym humorze i jesteście gotowi na dzisiejsze zajęcia :)

Rozpocznijmy dziś od porannej gimnastyki. Wykonajcie teraz 5 skłonów, 8 pajacyków, 10 przysiadów i 10 podskoków - nie zapominajcie przy tym o głośnym liczeniu :) 

Wiosna ta czas, gdy na wsi jest bardzo dużo pracy. Rolnicy na polach, wykonują prace polowe takie jak orka, bronowanie i wałowanie gleby, oraz siew i sadzenie roślin. Używają do tych prac różnego rodzaju maszyn, traktorów. Niestety dawniej nie było traktorów czy maszyn, ułatwiających pracę. Jak myślicie w jaki sposób dawniej rolnicy pracowali na polach? Czy praca na polu dawniej była trudniejsza? Porozmawiajcie na ten temat ze swoimi rodzicami. 
Oprócz pracy na polu, wykonuje się szereg prac w sadach i ogrodach. Czy wiecie po co na wiosnę trzeba przycinać gałęzie drzew i krzewów? Jakie inne prace powinno się wykonywać w ogródkach lub sadach na wiosnę?
Spójrzcie teraz na ilustracje przedstawiającą narzędzia ogrodowe i odczytajcie ich nazwy. Spróbujcie podzielić je na sylaby oraz na głoski. Zastanówcie się do czego służą te narzędzia.

Wykonajcie teraz ćwiczenia w KP cz. 4 na stronie 10 i 11. Znajdźcie też w swoich wyprawkach plastycznych kartę M i pięknie pokolorujcie rysunek "Praca w ogrodzie". 

Korzystajcie z pięknej pogody i spędzajcie czas aktywnie na świeżym powietrzu :) Miłego dnia moi Kochani ! Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza