czwartek, 30 kwietnia 2020

Sówki, lis i lornetka

Witam gorąco wszystkie Sówki ! :) 
Na początek troszkę się poruszajmy. Zamknijcie oczka i wyobraźcie sobie, że jesteście w pięknym, czystym lesie. Zróbcie długi wdech nosem, a następnie wydech ustami, aby poczuć jak las pięknie pachnie (powtórzcie ćwiczenie kilka razy). Wyobraźcie sobie teraz, że musicie przedzierać się pomiędzy leśnymi zaroślami (musicie poruszać się na czworakach i omijać przeszkody). Teraz musicie pomóc leśniczemu w piłowaniu drzewa - spróbujcie naśladować tą czynność. 


Kochane Dzieci, spójrzcie teraz na zamieszczoną poniżej ilustrację. Co na niej widzicie? Jak myślicie co stanie się teraz z wodą i żyjącymi tam zwierzętami ? Czy takie działania są dobre,a może jednak złe? Szkodzą czy pomagają naszemu środowisku? Porozmawiajcie na ten temat z rodzicami.

Otwórzcie teraz swoje książki (czytanki) na str. 66 -69 i wysłuchajcie opowiadania na temat wycieczki przedszkolnej grupy Ady do lasu. Po wysłuchaniu opowiadania spróbujcie sami odczytać teksty znajdujące się pod ilustracjami. A następnie odpowiedzcie na następujące pytania:
1. Jak zwierzęta zareagowały na wieść o tym, że dzieci pojawiły się w lesie?
2. Dlaczego zwierzęta bały się dzieci?
3. Co powiedziały o dzieciach następujące zwierzęta: jeleń, ptaki, lis?
4. Co zrobiły dzieci po powrocie do przedszkola?
5. Kogo narysowała Ada?
6. Co narysowała pani? Co przedstawiał jej rysunek? 

Kochani, jeśli tylko pogoda dopisze zachęcam Was do spędzenia długiego weekendu na świeżym powietrzu :) Życzę Wam spokojnego i udanego weekendu :) Miłego dnia ! :)  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza