wtorek, 21 kwietnia 2020

"Żabki" - Dbamy o przyrodę

Witam Was Kochani!

Powiedzcie mi jak nazywa się planeta na której żyjemy? 
To Ziemia! Musimy o nią dbać. Zobaczcie filmik poniżej, a dowiecie się dlaczego trzeba o nią dbać i w jaki sposób! Postarajcie się jak najwięcej zapamiętać, ponieważ pod koniec filmiku będą pytania. Ciekawe kto zostanie królem/królową i odpowie na wszystkie pytania prawidłowo :)


Jednym z naszych obowiązków jest segregowanie śmieci. Każdy chce przecież żyć na pięknej i czystej planecie. Ciekawe czy przedszkolaki potrafią segregować..  :) Sprawdzimy to na klockach do zabawy. Każdy z Was z pewnością ma w domu kolorowe klocki. Chciałabym, abyście posegregowali je na początku według koloru. Określcie, których klocków jest mniej, a których więcej. Spróbujcie tak samo postąpić segregując klocki według wielkości (małe - duże - średnie) lub np. według rodzaju jeżeli macie różne rodzaje klocków (drewniane, plastikowe itp.). Na koniec stwórzcie jakąś piękną budowlę według własnego pomysłu.

Teraz czas się trochę poruszać. Poniżej umieszczam piosenkę, do której w przedszkolu lubimy się bawić :)


Czy wiecie co oznacza ten znak?
To znak "recyklingu". Oznacza to, że dane opakowanie jest wykonane z takiego surowca, które można wykorzystać ponownie. 
Waszym zadaniem jest wraz z rodzicem poszukać produktów, na których widnieje taki znak.
W każdym domu z pewnością znajdą się także niepotrzebne roli po papierze, zakrętki, pudełka. Wykorzystajcie je i stwórzcie własną kreatywną i niepowtarzalną pracę. Pomoc rodzica oczywiście jest tutaj mile widziana. Spędzajcie jak najwięcej czasu razem podczas wspólnej nauki jak i zabawy.

"Ostatecznie dzieci nie będą pamiętały wymyślnych zabawek czy gier, które im kupiłeś, będą pamiętały chwile, które z nimi spędziłeś"

Powodzenia oraz miłego dnia!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza