wtorek, 28 kwietnia 2020

Sówki dbają o przyrodę

Dzień dobry Sówki ! Jak Wasze dzisiejsze nastroje? Mam nadzieję, że na Waszych twarzach od samego rana można zobaczyć piękne uśmiechy :)  Dziś dalej zostajemy w tematyce dbania o przyrodę. Na początek jednak troszkę się pobawimy :) 


       Pierwsza zabawa na dziś to "Taniec z gazetami". Zaproście do zabawy swoją mamę, tatę lub rodzeństwo. Poproście rodziców, aby włączyli Waszą ulubioną muzykę, a Wy przygotujcie gazetę. Znajdźcie sobie parę ( pamiętamy para to dwie osoby:)) i trzymając gazetę między brzuchem, plecami, kolanami, czy dłońmi tańczcie w rytm muzyki. Uwierzcie, to naprawdę świetna zabawa !:)
      Do kolejnej zabawy potrzebujecie plastikową butelkę wypełnioną wodą i słomkę. Włóżcie słomkę do butelki i dmuchając wpuszczajcie przez nią powietrze do butelki. Zwróćcie uwagę co dzieję się z wodą w butelce :)

Kochani,kto z Was pamięta jak nazywają się poszczególne części drzew,? Mam nadzieję, że wszyscy, bo wielokrotnie to powtarzaliśmy na zajęciach :) Dla przypomnienia zamieszczam ilustrację, przedstawiającą ogólną budowę drzewa.

Bardzo często mówi się, że lasy to płuca Ziemi. Zanim zapoznacie się z moim wytłumaczeniem tego określenia, porozmawiajcie z rodzicami na ten temat i powiedzcie, co Waszym zdaniem oznacza to stwierdzenie.
Teraz ja spróbuję Wam to wyjaśnić
Lasy to płuca Ziemi, bo produkują tlen, którym oddychamy, zatrzymują pyl i kurz, oczyszczają powietrze. 

Sięgnijcie teraz po swoje KP na str. 14 i 15. Obejrzyjcie znajdujące się tam ilustracje i zastanówcie się czy Olek i Ada są przyjaciółmi przyrody. 
Moi Drodzy, aby dbać o naszą planetę, bardzo ważne jest prawidłowe segregowanie śmieci. Zapoznajcie się teraz z najważniejszymi informacjami na temat segregacji śmieci i recyklingu. 

       Mam nadzieję,że teraz już każdy z Was dokładnie wie, jak należy segregować śmieci. Wykonajcie teraz ćwiczenia w KP na str. 18, a następnie odnajdźcie w wyprawce plastycznej kartę nr 21. Przygotujcie również klej, nożyczki, kredki i flamastry. Wytnijcie znajdujące się tam pojemniki do segregacji śmieci i pokolorujcie je na odpowiednie kolory, w zależności od tego, jaki rodzaj śmieci należy do nich wrzucać. Złóżcie i sklejcie pojemniki zgodnie z instrukcją. 
Zachęcam również do zagrania w grę, dotyczącą segregowania śmieci.

Miłego dnia Kochani, przesyłam gorące pozdrowienia ! :) Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza