środa, 29 kwietnia 2020

Sówki sadzą roślinki

Dzień dobry Sówki ! Jak się dziś miewacie? Jesteście już przygotowani na dzisiejsze zajęcia? No to zaczynajmy. Na początek mała powtórka. Jaki mamy dzisiaj dzień? A jaki dzień był wczoraj? Jaki dzień tygodnia będzie jutro? Ile dni ma tydzień? Na pewno wszyscy znaliście odpowiedź na te pytania :) No to teraz przypomnijcie sobie jaki mamy obecnie miesiąc. Jak nazywał się wcześniejszy miesiąc, a jaki miesiąc niebawem się rozpocznie? Ile mamy miesięcy w roku? A jaka jest teraz pora roku? Wymień wszystkie pory roku według kolejności występowania:) 

W tym tygodniu zdobyliście bardzo dużo informacji na temat tego jak i dlaczego musimy dbać o przyrodę. W ramach powtórzenia zachęcam Was do obejrzenia bajki
Dbanie o przyrodę to dbanie o to, aby wkoło było pięknie i czysto.  Ada i Olek postanowili założyć hodowlę hiacyntów. Otwórzcie swoje KP na str. 19 i opowiedzcie co należy zrobić, aby zasadzić roślinkę, co jest do tego potrzebne i co należy robić aby roślinka pięknie wyrosła i zakwitła. Wiem, że wielu z Was już sadziło z rodzicami kwiaty, ale możecie poprosić rodziców, aby zakupili Wam np. cebulki hiacyntów i sami możecie założyć ich hodowlę tak jak Olek i Ada :)
Kochani zastanówcie się teraz, które z podanych środków lokomocji najbardziej zanieczyszczają powietrze i pomyślcie dlaczego tak właśnie jest: rower, samochód, lokomotywa spalinowa, deskorolka, hulajnoga, kajak,samolot. 
Zachęcam Was do pomocy rodzicom podczas wykonywania prac w ogródkach i sprzątaniu podwórka. Może ktoś z Was wybierze się na spacer do lasu? Zwróćcie uwagę na to, czy jest tam czysto, czy jednak ludzie nadal zaśmiecają nasze piękne lasy. 
Wykonajcie ćwiczenia w KP na str. 16 i 17, oraz w KP "Litery i liczby" ćwiczenia na stronie 74. 

Udanego dnia ! 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza