poniedziałek, 25 maja 2020

Misie w domowym przedszkolu - Moja rodzina

  Witam wszystkie Misie. Wyjrzyj przez okno i spróbuj opisać panujące dzisiaj warunki pogodowe. Jak myślisz, temperatura jest na plusie czy na minusie?
Dzisiejszy temat
Moja rodzina
    Myślę, że każde z was już ma swój pomysł na niespodziankę dla Mamy. Przypominam, jutro jest... Dzień Mamy! Mam również nadzieję, że piosenka Laurka dla Mamy, jest już pięknie wyuczona - kliknij TUTAJ 
Zaproście dzisiaj rodziców do wspólnego oglądania albumów z ich dzieciństwa. Przyjrzyjcie się dokładnie jak wyglądały dzieci w tamtych czasach, jak się ubierano, może będziecie mieli okazję dostrzec zabawki, jakimi się bawili. Poproście, żeby opowiedzieli wam, jak wyglądał ich dzień z okresu dzieciństwa, czym lubili bawić się najbardziej, itp. Spróbuj również opisać wygląd swojej mamy i taty oraz cechy, które lubisz w nich najbardziej. Niech dziecko zwróci uwagę na podobieństwa i różnice w określeniach mamy i taty. Chodzi mi przede wszystkim o stosowanie określeń dla rodzaju żeńskiego i męskiego, np. r. ż. - spokojna, wesoła, ładna;  r. m. - silny, pomysłowy, mądry
Zabawa Słowami. Układanie zdrobnień do słów:
mama - mamusia, mamuśka, mamunia, matula, ....
tata - tatuś, tatusiek, ......
rodzina - ........
serduszko - ........      itp.
KP część 4, str. 44-45. Przedstawione obrazki utworzą wyrazy - to rebus. Proponuję, żeby dziecko  dla ułatwienia, napisało sobie pod każdym obrazkiem literę, na jaką rozpoczyna się rysunek, w ten sposób powstanie rozwiązanie.
Aktywność ruchowa Prace domowe - niech dziecko wymyśli jakąś czynność domową i w formie kalambury zaprezentuje mamie lub tacie, który ma ją odgadnąć, np. zamiatanie, wbijanie gwoździ, gotowanie zupy, wycieranie podłóg, kierowanie samochodem, itp. Zachęcam do odwrócenia ról i niech teraz mama lub tata (rodzeństwo) demonstruje określoną czynność. Dzieci bardzo lubią jak dorośli angażują się w ten rodzaj zabawy a śmieją się wszyscy:)
Praca plastyczna Laurka Potrzebne będą: wyprawka - karta 24, klej, nożyczki, kartka z bloku technicznego A4 w jasnym kolorze. 
1. Należy złożyć kartkę z bloku na pół tak, aby powstała laurka.
2. Wycinanie z karty wyprawki gotowych elementów.
3. Składanie elementów i układanie ich na kartce wg instrukcji, tak aby kwiaty znalazły się w wazonie.
4. Laurkę można podpisać samodzielnie Kwiaty dla Mamy i Taty.
Oczywiście, chętne dzieci mogą wykonać laurkę według własnego pomysłu, np. wyciąć serce z czerwonej kartki, ozdobić je i podpisać. Zachęcam was również do bycia bardzo, bardzo, bardzo miłym i bardzo, bardzo pomocnym. Podaj, posprzątaj po sobie, wyręcz mamę w czynnościach z którymi sobie poradzisz, czy po prostu wskocz jutro rano mamie do łóżka, wycałuj, wyściskaj i mocno się przytul. Pamiętaj również o złożeniu życzeń. Ważne jednak byś wiedział, że nie tylko pomagamy rodzicom w dniu ich święta. Mili i uczynni powinniśmy być na co dzień.
Życzę miłego dnia i samych fajnych pomysłów na przygotowanie niespodzianki:)  Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza