piątek, 29 maja 2020

Najważniejsza jest rodzina-ŻABKI

Dzień dobry Drogie Żabki!
Dzisiaj poćwiczymy pamięć, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową grając w kwiatowe memory. Wykonamy kartę pracy: "Tulipan dla rodziców" oraz wybierzemy się do ogrodu na przedostatnią majówkę.
Zapraszam serdecznie!

Dzisiejszy dzień zaczniemy sobie tanecznym krokiem.

"Taniec z balonikiem"
Weź balonik (jeśli nie masz, może być gumowa piłka) i włącz muzykę. Postaraj się swobodnie tańczyć i podbijać balonik/piłkę tak, by jak najdłużej nie spadł/ nie spadła na ziemię. Spróbuj wodzić wzrokiem za balonem i przewidzieć gdzie poleci.


"Kwiatowe memory"

Wydrukuj podwójnie kartę z kwiatami. 
Rozetnij i rozłóż na dywanie kartoniki obrazkami do spodu (po dwa takie same). Zaproś do zabawy kogoś z rodziny np. siostrę, brata. Odsłaniaj po dwa kartoniki w jednej rundzie. Jeśli znajdziesz dwa takie same kwiaty, nazwij je, zabierz i ułóż przed sobą. Jeśli nie znajdziesz pary, odwróć kartoniki z powrotem obrazkami do spodu i ruch wykonuje następny z graczy. Zabawa trwa do momentu, aż wszystkie pary będą zebrane. Policz ile par zdobyłeś/zdobyłaś. Na koniec spróbuj nazwać
zebrane kwiaty (tulipan, malwa, konwalia, niezapominajka, róża, narcyz, margaretka, orchidea, goździk, mak, lilia, chaber) podzielić ich nazwy na sylaby i powiedzieć w jakim są kolorze.


"Tulipan dla rodziców"
Wykonanie karty pracy.
Postaraj się połączyć kropki (najlepiej jedną, ciągłą linią, nie odrywając kredki od kartki) tak, żeby powstał obrazek. Następnie pokoloruj kwiat według wzoru.

Pamiętacie naszą piosenkę z początku tygodnia "Family finger"?
Dzisiaj się nauczymy tej wyliczanki po polsku :)

"Serduszko na dłoni"
Czy wiesz co symbolizuje serce?
Miłość!
Wytnij małe serduszka, połóż je na swoich dłoniach i spróbuj dmuchnąć w nie tak, aby uniosły się w powietrze symbolizując miłość płynącą z Twojego serduszka do serc Twoich rodziców.
Na koniec posłuchaj piosenek dla mamy i taty oraz zabierz rodziców do ogrodu (jak na razie pooddychać majowym deszczem). Dziękuję Kochani, to wszystko na dzisiaj! Spotykamy się w poniedziałek w Wasze święto! :) :) :)
Miłego weekendu!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza