czwartek, 28 maja 2020

Wspólnie spędzamy czas...Żabki

Dzień dobry Dzieci!
Dzisiaj porozmawiamy sobie na temat spędzania wspólnego czasu z rodziną.
 Jesteście jeszcze na tyle mali, że większość czasu przebywacie z kimś z osób dorosłych z Waszej rodziny więc jestem bardzo ciekawa, co takiego robicie razem? 
Przyślijcie proszę jakieś zdjęcia.
A ja zapraszam na zajęcia! :)
Zajęcia zaczynamy od wysłuchania piosenki/zabawy kołowo-ruchowej
"Ojciec Wirgiliusz"Teraz Posłuchaj wiersza J. Koczanowskiej
"Mama i tata"

Mama i tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.
To są wyprawy do krainy baśni,
wakacje w górach, nad morzem, na wsi,
loty huśtawką, prawie do słońca,
oraz cierpliwość, co nie ma końca.
Kochana Mamo, Kochany Tato,
dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie
i wszystkie psoty nam wybaczacie.

Kim dla dzieci są "mama" i "tata"?
Za co my możemy kochać mamę i tatę?
Za co dzieci dziękują swoim rodzicom?
W jaki sposób możemy spędzać czas wolny z rodzicami?

"Moja rodzina"-karta pracy.
Pokoloruj obrazek i jeśli nie będzie to dla Ciebie za trudne, wytnij literki lub zamaluj te, które są potrzebne do napisania wyrazu "rodzina".

Jeśli chcesz możesz pokolorować tatusia świnkę ;) Chciałam Wam dzisiaj zaproponować wspólną gimnastykę z którymś z rodziców.
Zaproś rodzica do wspólnych ćwiczeń
"Rodzinna gimnastyka" 

1. "W zgodzie z rytmem" Zaczynamy od wspólnego marszu po pokoju. Na całych stopach, na paluszkach, na pietach, na stopach rodzica, trzymając się za ręce.
2. "Rodzinne sporty"-ćwiczenia dużych grup mięśniowych-klękamy naprzeciwko siebie, podajemy sobie ręce i próbujemy wstać, wspiąć się na palce, kucnąć, usiąść. Czy potraficie to zrobić nie przewracając się i nie puszczając rąk? Próbujcie kilka razy.
3. "Rodzinna równowaga"- rozłóżcie sznurek, skakankę na środku pokoju, wyciągnijcie ręce na boki i spróbujcie po niej przejść powoli noga za nogą -jak gdyby to była lina zawieszona w powietrzu.
4. "Rodzinne prace"- rodzic staje w pozycji rozkrocznej wyprostowanej, a Ty przechodzisz kilka razy pomiędzy nogami. Teraz przyjmij pozycję klęku, rodzic łapie Cię za stopy a Ty stajesz się "taczką" i próbujesz przejść się po pokoju na rękach.
5. "Przeciąganie liny". Weź jakiś mocny sznurek, pasek, skakankę. Stań po jednej stronie i złap za koniec sznurka, a rodzic staje po drugiej stronie i łapie za drugi koniec sznurka. Próbujecie przeciągnąć się na swoje strony. Dobrze się zaprzyj i ciągnij z całej siły.
6. "Deser dla rodziców"- teraz weź z kuchni tacę, na której ustaw plastikowy kubeczek/kubeczki i spróbuj przejść się po pokoju, trzymając tacę na wyciągniętych rączkach przed sobą. Pilnuj, żeby Ci nie spadł kubeczek. Zmiana, Zobacz jak pójdzie Twojemu rodzicowi. Rodzic kładzie tacę na jednej wyprostowanej ręce.
7. Porzucajcie do siebie piłkę, poodbijajcie balonem, poproś rodzica, żeby ponosił Cię na plecach, na ramionach, na rękach.
Na koniec pooddychajcie wspólnie i zróbcie sobie relaksacyjny masaż. Ty rodzicowi i rodzic Tobie.

Na dzisiaj to już wszystko.
Dziękuję, życzę Wam kolejnego cudnego dnia!
Do jutra Kochani!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza