czwartek, 21 maja 2020

Wiosenna łąka - BIEDRONKI

Dziś chciałabym, abyś wraz z opiekunem wybrał/a się na łąkę. Jestem ciekawa jakie interesujące rośliny lub owady znajdziesz podczas pobytu tam.  Poniżej pokażę Ci rośliny oraz owady i zwierzęta znajdujące się na łące, a Twoim zadaniem będzie poszukać ich jak najwięcej podczas pobytu na łące. Myślę, że po obejrzeniu filmiku o łące oraz zapoznaniu się ze zdjęciem roślin, będziesz więcej wiedział/a na temat roślin i owadów oraz zwierząt mieszkających na łące.
ŁĄKA

Po powrocie ze spaceru na łące postaraj się nazwać roślinki, które znalazłeś/aś na niej. Rozłóż je na gazecie w słonecznym miejscu i zostaw na jutro. Możesz zabrać ze sobą słoik na łąkę i nazbierać różne owady do niego, tylko pamiętaj, aby w nakrętce były dziurki, aby mogło się dostać do środka powietrze.
W filmiku (na sam koniec) jest pomysł na piękną pracę plastyczną o łące. Może Ty również spróbujesz wykonać taką pracę? Na łące na pewno znajdziesz wiele potrzebnych roślin :) Pamiętaj, żeby kilka roślinek zostawić, ponieważ jutro będą potrzebne do zajęć.
Przy okazji gdy będziesz na łące możesz zerwać kolorowe kwiatki i zrobić z nich bukiet. Może podarujesz go mamie? Już niedługo jej święto. Myślę, że bardzo się ucieszy jeśli dostanie piękny bukiet  zrobiony przez Ciebie :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza