wtorek, 26 maja 2020

Misie w domowym przedszkolu - Święto mamy

  Witam wszystkie Misie i wszystkie Mamy. Mam nadzieję, że każda mama została dzisiaj mocno wycałowana i wyściskana a jeśli nie, to Misie mają na to jeszcze prawie cały dzień. Życzę mamom i sobie również zdrówka i dużo miłości od naszych dzieci.
Dzisiejszy temat
Święto mamy
       Zaczniemy od KP część 4, str. 46. Pamiętajcie, że rysując czyjąś postać należy się jej najpierw dokładnie przyjrzeć i określić jej charakterystyczne cechy. Wzrost, kolor włosów, oczu, itp. Nie śpiesz się, zrób to najpiękniej jak potrafisz.
Mierzenie wzrostu. Już kiedyś, w przedszkolu, wspólnie dokonywaliśmy pomiaru waszego wzrosty. Używaliśmy w tym celu specjalnej miarki z obrazkami zawieszonej na ścianie. Dzisiaj spróbujcie zmierzyć swój wzrost oraz wzrost mamy, taty i rodzeństwa. Myślę, że można to zrobić ustawiając się w pozycji na baczność przy futrynie lub po prostu przy ścianie. Poproś rodzica aby delikatnie zaznaczył wysokość waszego wzrostu i spróbuj określić, kto z was jest najwyższy a kto najniższy. Możemy zachęcić dziecko do rozbudowania porównań, np. mama jest wyższa od Oli ale niższa jest od taty. 
Ciekawostka - jeśli wzrost wykracza poza średnią wysokość 6-latka, która dla dziewczynki  wynosi 120 cm, a dla chłopca 122 cm, to mówimy o wzroście wysokim.
KP część 4, str. 47 i 48.
Zabawa z sylabami Dziecko zadaje pytania mamie lub tacie Co lubi? Rodzic odpowiada, np. czekoladę, pływać, gotować, itp. Dziecko musi wyklaskując usłyszany wyraz, podzielić go na sylaby.
Aktywność ruchowa: 
Lustro Zaproś do zabawy rodzeństwo lub rodzica i stańcie na przeciwko siebie. Teraz niech jedna osoba z pary wykona dowolny ruch, druga musi ją naśladować. Po chwili następuje zmiana.
Podwieczorek dla rodzica Zadaniem dziecka jest ustawienie na zabawkowej tacy plastikowego kubeczka i "kluczenie " z nim po pokoju między dowolnymi "przeszkodami" (krzesełka, stoliczek) tak, aby kubeczek nie spadł z tacy.
Obejrzyjcie krótką bajeczkę o Króliczku Alilo Dzień Mamy i powiedzcie, jak można świętować Dzień Mamy kliknij TUTAJ
Życzę wyjątkowe pięknego dnia :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza