czwartek, 28 maja 2020

Wokół mamy i taty - BIEDRONKI

Dziś chciałabym, żebyś spróbował wraz z osobą, która potrafi pisać zdania ułożyć zdania o Waszych rodzicach, np. Mama to mój największy skarb. Niech tata żyje sto lat! Poproś kogoś, aby napisał twoje zdania na kartce. Potem policz ile jest wyrazów w każdym zdaniu i pod zdaniem narysuj tyle serduszek ile jest wyrazów w zdaniu. Mam nadzieję, że pokażesz rodzicom zdania, które stworzyłeś/aś?
Kolejne zadanie to zadanie, w którym napiszesz na kartce imiona Twoich rodziców. Jeśli nie pamiętasz wszystkich literek poproś kogoś starszego, aby Ci pokazał jak wygląda litera  z imienia rodzica, a Ty ją napisz. Oczywiście zanim napiszesz imiona rodziców, poproś aby ktoś Ci przeliterował je. Jestem pewna, że sobie poradzisz z tym zadaniem. Możesz ozdobić kartkę, na której napiszesz imiona rodziców :)

Teraz pora na pracę plastyczną. Będzie ona wykonana wyłącznie z kolorowych kółek. Twoim zadaniem jest przygotować sobie kółka wycięte z kolorowego papieru różnej wielkości i koloru. Następnie przy użyciu tych kółek wyklej na kartce kompozycję kwiatową w doniczce (oczywiście okrągłej). Pomoże Ci w tym zdjęcie poniżej oraz filmik :) Zatem do dzieła!filmik

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza